Już od roku 1956 - kiedy to w budynku Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" (datowanym na rok 1910) rozpoczął działalność Brzozowski Dom Kultury - wiele się w nim dzieje.

BDK jest od lat miejscem, gdzie pod okiem wykwalifikowanych pracowników kwitnie w naszym społeczeństwie coś szalenie ważnego - kultura.

Copyright © 2007  BDK All rights reserved.

Działalność

Muzyka

Brzozowski Dom

Kultury

      Eleni - jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek, pierwszą płytę długogrającą - "Po słonecznej stronie życia" nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: "Moja miłość" , "Buzuki disco", " Ty jak niebo, ja - jak obłok", "Lovers", "Grecja raz jeszcze", "Morze snu", "Muzyka Twoje imię ma", "Miłość jak wino", "Wakacyjny flirt", "Moje Credo", "Nic miłości nie pokona" oraz "Kolędy Polskie". Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała "Złote Płyty".

Eleni posiada w swoim repertuarze wiele standardów światowych, a ponadto sama wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie utwory jak: "Do widzenia mój kochany", "Bawmy się, śmiejmy się", "Chcę kochać", "Za wszystkie noce", "Na miłość nie ma rady", "Ballado, hej" i "Miłość jak wino" . Przez trzy kolejne lata Eleni wygrywała plebiscyt "Lata z Radiem" za co uhonorowano ją tytułem "Królowej Polskiej Piosenki. W roku 1986 piosenkarka otrzymała bardzo prestiżową nagrodę "Victora"

Oprócz występów na większych krajowych scenach, Eleni śpiewała kilkakrotnie w Paryżu oraz Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Obecnie Eleni występuje ze swoim zespołem pod kierownictwem Kostasa Dzokasa. Aktualnie Eleni związana jest z firmą fonograficzną HELLENIC, która to wznowiła niemalże całą dyskografię Eleni na kasetach  i płytach CD.

Serdecznie zapraszamy i życzymy niezapomnianych wrażeń artystycznych.


Do zobaczenia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PREMIERĘ FILMU DOKUMENTALNEGO "PRZYSZŁA JÓZKA I SIEDZI"

3 stycznia 2014 r. Godz: 18:00

Realizacja: Lech Sczaniecki i Ewa Lenart

Dokument, 2013, Czas: 30 min. WSTĘP WOLNY


Bohaterką filmu jest starsza kobieta pochodząca z Bliznego, opiekująca się ciężko chorym mężczyzną w Brzozowie.

Codzienne zajęcia związane z opieką pokazują jej charakter, nacechowany solidnością i zamiłowaniem do tego rodzaju pracy. Pragnęła być pielęgniarką, ale los zdecydował inaczej. Józefa opowiada o swoim niełatwym życiu, naznaczonym ciężką pracąoraz głęboką wiarą, która pozwalała jej przezwyciężać trudności. Pomimo zaawansowanego wieku, bohaterka jest pełna optymizmu i przekonania, że należy służyć innym pomocą.Poprzez pokazanie trudnych scen opieki, film stara się równocześnie uczulićna los drugiego człowieka.


Projekcja filmu poprzedzona będzie prelekcją Dariusza Bazalińskiego,

doktora nauk o zdrowiu, oraz Jolanty Leń dyrektor Dar-Med'u.

KACZUCHA 2014

9 maja 2014 r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, odbył się XXVI przegląd dziecięcych zespołów tanecznych „Kaczucha 2014″.

W tegorocznej edycji przeglądu Brzozowski Dom Kultury reprezentował zespół dziecięcy „Tamitu” prowadzony przez Agnieszkę Wójcik.

16 dziewczynek w wieku od 6 do 10 lat wykonało układ choreograficzny w charakterze latynoamerykańskim, łączący chachacha z salsą do utworu „Adrenalina” Jennifer Lopez & Ricky Martin. Nerwowej atmosferze konkursu, tremie i ogromnemu przejeciu towarzyszyła jednocześnie wspaniała zabawa. Małe tancerki z ogromnym zainteresowaniem oglądały występy innych zespołów, same wytańczyły „Wyróżnienie kaczego pląsu Kaczucha 2014″.

W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięły 54 zespoły i ponad 1200 młodych tancerzy. Impreza z takim rozmachem wymagała zaangażowania nie tylko opiekunów i choreografów zespołów, dlatego Agnieszka Wójcik bardzo dziękuje mamom dziewczynek z „Tamitu” za pomoc i ogromne zaangażowanie oraz dyrektorowi BDK za finansowanie udziału dzieci w tej imprezie.

Tekst: Agnieszka Wójcik

Foto: Ryszard Samiec

Copyright © 2007  BDK All rights reserved.

Zygi Jazz Band

z koncertem w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej  w Sofii

Regulamin konkursuDzialalnosc_1_files/Regulamin%20Konkusu%20Filmowego_MO%CC%81J%20BRZOZO%CC%81W.pdf
Karta zgłoszeniaDzialalnosc_1_files/KARTA%20ZG%C5%81OSZENIA_MO%CC%81J%20BRZOZO%CC%81W.pdf

Źródło www.brzozow.pl

Nie takie stare-Regulamin 2016.pdfDzialalnosc_1_files/Nie%20takie%20stare-Regulamin%202016.pdfDzialalnosc_1_files/Nie%20takie%20stare-Regulamin%202016_1.pdfshapeimage_38_link_0

MARCIN DANIEC - One Man Show
BRZOZOWSKI DOM KULTURY
ul.Armii Krajowej 3, 36-200 BRZOZÓW

27 KWIETNIA 2016 r. Godz. 18:00
REZERWACJA TELEFONICZNA: 604 936 599, 13 43 419 38
CENA BILETU: 50 zł

Marcin Daniec - wszystkim znany i niezwykle popularny krakowski artysta kabaretowy, autor programu "Marzenia Marcina Dańca", zdobywca 4 Telekamer (w tym złotej Telekamery). Marcin Daniec urodził się 1 października 1957 roku. W roku 1981 został magistrem wychowania fizycznego. Trzy lata później Daniec wraz z Krzysztofem Januszem stworzył kabaret "Takich Dwóch". Ponadto współpracował regularnie z kabaretami "Pod Egidą" i "Wały Jagiellońskie". W 1994 roku Marcin Daniec postanowił występować samodzielnie i tak dzieje się do dnia dzisiejszego. Dzięki współpracy z wieloma kabaretami i instytucjami kulturalnymi oraz dzięki występom w wielu programach telewizyjnych, Marcin Daniec zdobył sobie dużą popularność.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury ma zaszczyt zaprosić na koncert

Jazz Band Ball Orchestra

+ Bardzo Dobra Kapela

15 kwietnia 2016 r., godz. 19:00

Miejsce: Galeria Na Strychu - Brzozowski Dom Kultury

Wstęp wolny!


Zespół stworzony przez grupę studentów Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie po pierwszych swoich sukcesach w Polsce (między innymi zwycięstwo w pierwszym konkursie Jazz nad Odrą) rozpoczął trasy w krajach ościennych. Od końca lat 60-tych trwa do dziś eksportowa działalność w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej. Zespół jest tam bardziej znany niż w swoim własnym kraju.

W końcu lat 70-tych JBBO rozpoczął następny etap swojej historii. Punktem zaczepienia stał się największy w świecie (około 1000 na każdym) festiwal jazzu tradycyjnego Sacramento Jazz Jubilee. Zespół szybko stał się ulubieńcem publiczności, a grupa najbardziej zagorzałych fanów założyła Fan Club JBBO. 25 lecie działalności fetowała między innymi 80 osobowa grupa fanów amerykanskich, którzy specjalnie na tę okazję przylecieli do Polski.

JBBO trudno jest zaszufladkować, co jest ulubionym zajęciem co poniektórych krytyków. Już od dawna jest poza kategorią banjo i tuby, a mimo to na jego koncertach pojawiają się tradycyjni puryci. Z drugiej strony niektórzy dowcipnisie rozszyfrowują skrót JBBO jako Jazz Be Bop Orchestra

...Armstrongowska tradycja, to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytm & Bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już piatą dekadę.


SHORT WAVES FESTIVAL – KRAJOWA SIÓDEMKA 2016

GRAND PRIX TOUR

KINO SOKÓŁ W BRZOZOWIE 29-30 KWIETNIA

Krajowa Siódemka, czyli Droga Krajowa numer 7, przecina całą Polskę, spinając ze sobą Bałtyk i Tatry, po drodze zahaczając o Kraków, Warszawę i Gdańsk. Short Waves Festival zabierze Was na wyprawę przez malowniczą krainę polskiego krótkiego metrażu, pełną emocji, doznań estetycznych i wrażeń wizualnych. W planie podróży siedem przystanków, czyli najlepszych i najciekawszych krótkich filmów ostatniego roku, starannie wybranych przez kuratorkę sekcji Kaję Klimek.


Krajowa Siódemka to nowy, ogólnopolski konkurs filmowy, odbywający się w ramach ósmej edycji Short Waves Festival. Filmowa trasa konkursowa potrwa od 1 marca do 30 kwietnia. Festiwalowa publiczność wybierze w głosowaniu najlepszy krótki metraż, którego reżyser otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. złotych.

Wszystko w Waszych rękach!

Galeria -   JAZZ NA STRYCHUAlbumy/strony/JAZZ_NA_STRYCHU.htmlAlbumy/strony/JAZZ_NA_STRYCHU.htmlshapeimage_40_link_0

Dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury oraz Autor mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa

Tadeusza Masłyka.

22.04.2016 r. godz. 18:00

Galeria “Na Strychu”

Brzozowski Dom Kultury,

ul. Armii Krajowej 3, Brzozów

WYSTAWA OTWARTA 22.04-06.05. 2016 r. Wstęp wolny

KACZUCHA 2016

13-go, piątek okazał się bardzo szczęśliwą datą dla Zespołu tanecznego "Tamitu" z Brzozowskiego Domu Kultury, który w tym dniu uczestniczył w organizowanym już po raz XXVIII Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Kaczucha 2016".

Jak co roku młodych tancerzy przyjęły gościnne mury RCKP w Krośnie. W taneczne szranki stanęło 63 zespoły i prawie 1200 utalentowanych dzieciaków z całej Polski południowo-wschodniej, od Ustrzyk Górnych po Kielce i Sandomierz.

Na przestronnej scenie sali widowiskowej RCKP było kolorowo, muzycznie, rytmicznie, głośno i bardzo wesoło. Rywalizacji zespołów towarzyszyła atmosfera wspólnej zabawy, wzajemnego dopingu i życzliwej pomocy. Wśród barwnych strojów i ciekawych scenografii zespoły prezentowały bardzo różnorodne i trudne choreografie do tematu przewodniego tegorocznej edycji przeglądu, którym był "Kaczucha na wakacjach".

35-cio osobowy zespół "Tamitu" ze swoją prezentacją wpisał się doskonale w tematykę przeglądu, ponieważ opowiedział tańcem historię jednej małej żeglarskiej wyprawy, pełnej przygód, dobrych duszków i miłych korsarek. 

Wykonanie choreografii spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno widowni koncertu jak i jury konkursowego.

W końcowej klasyfikacji Zespół "Tamitu" został nagrodzony Srebrną Kaczuchą i uplasował się na doskonałym II miejscu.

Wyjątkowy charakter tegorocznej edycji Kaczuchy zawdzięczamy także faktowi, że nagrodzony również Zespół Kleksy II z RCKP został przygotowany przez Olę Fejdasz- tancerkę brzozowskiego Zespołu Cantabile, obecnie instruktorkę w RCKP w Krośnie. Ola gratulujemy! Jesteśmy dumni! Brzozów górą!

Opiekun zespołu "Tamitu" dziękuje bardzo Dyrektorowi BDK Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie wyjazdu tancerek na przegląd oraz za życzliwość i pomoc. Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom tancerek bez pomocy których cały wyjazd nie mógłby się powieść.... a dlaczego, to najlepiej wiedzą mamy uwijające się za kulisami, które w 20 sekund z marynarzy musiały zrobić dobre duszki! Dziękuję bardzo i proszę o jeszcze.

Dokumentację fotograficzną sukcesu zawdzięczamy Portalowi RY-SA. pl, dziękujemy bardzo.


Tekst: Agnieszka Wójcik Gdula

Foto: Ryszard Samiec

XXII OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW TANECZNYCH MAŁOGOSZCZ 2016

23 kwietnia 2016 r.

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne Małogoszcz 2016r. - debiut i sukces zespołów Brzozowskiego Domu Kultury "Tamitu" i "Cantabile".

23 kwietnia w Małogoszczu położonym kilkadziesiąt kilometrów od Kielc odbyła się cykliczna impreza taneczna

o długoletniej tradycji oraz ogromnej renomie - XXII Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne.

W tegorocznej edycji na parkiecie hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Małogoszczu zadebiutowały tancerki i tancerz zespołów działających przy BDK.

Był to bardzo udany debiut, ponieważ obydwie prezentacje choreograficzne zostały przez jury konkursowe nagrodzone wyróżnieniami.

Zespól "Tamitu" wystartował w kategorii "Inne formy do lat 11" z układem pt. "Wyprawa". 32 tancerki, z których najmłodsza miała zaledwie 5 lat, wytańczyły opowieść o podróży statkiem, spotkaniu ślicznych elfów i miłych piratek. Choreografia o przyjaźni, wzajemnej pomocy i współpracy spotkała się z uznaniem jury w składzie: Piotr Galiński, Katarzyna Bryłka oraz Robert Śliżewski, którzy przyznali młodym tancerkom wyróżnienie.

Również druga prezentacja, starszych koleżanek i kolegi z zespołu "Cantabile" pt."Drimin", którzy startowali w kategorii "Show dance powyżej 15 lat"( A.Antoń, N.Bryś, A.Wilusz, K.Domaradzka i M.Dudycz), zyskała uznanie jury i oni również mogli cieszyć się pucharem i nagrodą za zdobyte wyróżnienie.

"Pierwsze koty za płoty"... jak na debiut na tak poważnej imprezie, gdzie startowało 88 doskonałych zespołów z całej Polski, efekty są bardziej niż zadowalające i bardzo dobrze rokują na przyszłość.

Gratuluję wszystkim moim podopiecznym i jednocześnie chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zespołów.

Rodzicom dzieci, którzy wspierali przygotowania, towarzyszyli w wyjeździe oraz pomagali w przygotowaniu prezentacji scenicznej. Dyrektorowi BDK, Panu Sebastianowi Michalskiemu za sfinansowanie strojów i wyjazdu dzieciaków do Małogoszcza. Panu Michałowi Florkowi za wykonanie scenografii i Damianowi Wojtowiczowi za dokumentowanie tych ważnych dla nas wszystkich chwil oraz wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania.

Poniżej fotoreportaż z Małogoszcza.

Agnieszka Wójcik Gdula


 

klikDzialalnosc_1_files/KARTA%20ZGLOSZENIA_MOJ%20BRZOZOW_2.pdf

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Możliwość zwiedzania wystawy w dniach:

1- 20  CZERWCA1 2016 r.

Pon. – pt. w godz. 9:00-16:00

kontakt: sekreteriat BDK tel. 13 4341938 wew. 21

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne KONCERT NA RYNKU został ODWOŁANY!

Możliwość zwiedzania wystawy do końca sierpnia.


Koncert jazzowy w Brzozowskim Domu Kultury

tribute to Henryk Majewski

W tym roku przypada 80-ta rocznica urodzin Henryka Majewskiego, wybitnego trębacza, lidera m. in. takich zespołów jak: Old Timers, Swing Session czy Big-Band Stodoła. Majewski był również wieloletnim prezesem Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, działaczem STOART, dyrektorem festiwali m. in. Jazz Jamboree, a także pedagogiem, współtwórcą wydziału jazzu i wicedyrektorem w Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Studium Jazzu powstałe przy tej szkole nosi jego imię. Kierował również warsztatami jazzowymi m. in w Chodzieży i w Puławach.

 

Ta rocznica zainspirowała jego syna Roberta do nagrania płyty „TRIBUTE TO HENRYK MAJEWSKI”. Projekt  ten po części nawiązuje do albumu Henryk i Robert Majewski Sextet „Continuation”, wydanego w 1987 r. przez Polskie Nagrania w serii Polish Jazz vol.70. Niektóre utwory z tego albumu (kompozycje Henryka i Roberta Majewskich) zostały tu nagrane w nowych opracowaniach R. Majewskiego.


Skład zespołu to konstelacja gwiazd polskiego jazzu. Nie jest on przypadkowy, bowiem wybitny pianista Andrzej Jagodziński (wieloletni członek Old Timers i Swing Session) i Czesław „Mały” Bartkowski nestor polskiej perkusji, brali udział w nagraniu płyty „Continuation” prawie 30 lat temu. Adam Cegielski (znakomity kontrabasista tria Jagodzińskiego) kontynuuje pracę Henryka Majewskiego jako wicedyrektor Z.P.S.M. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Z legendą polskiego jazzu, Janem Ptaszynem Wróblewskim Majewski pracował przez lata w wielu jego projektach takich jak „Made in Poland”, S.O.S., Piosenki H. Warsa itd. Henryk Miśkiewicz, gwiazda polskiego saksofonu, od czasów Big-bandu Stodoła przez Swing Session i różne inne formacje towarzyszył H. Majewskiemu w jego muzycznej drodze.


Sam Henryk Majewski, współpracę z tymi właśnie muzykami, cenił sobie szczególnie. Ten gwiazdorski skład uzupełniają jego synowie, Robert Majewski czołowy polski trębacz, laureat Fryderyka 2012 za najlepszy album jazzowy „My One And Only Love” oraz znakomity pianista Wojciech Majewski, z równą swobodą poruszający się w jazzie, jak i w klasyce.


  Hołd złożony Henrykowi Majewskiemu przez takich przyjaciół, gwarantuje jazzfanom  dużą dawkę muzycznych emocji.

 Robert Majewski - flugelhorn, trąbka

     Jan “Ptaszyn” Wróblewski - saksofon tenorowy

     Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy

     Andrzej Jagodziński - fortepian, Yamaha Gran Touch Piano

     Czesław “Mały” Bartkowski - perkusja

     Adam Cegielski - kontrabas


Informacja rezerwacja biletów

Tel. 604 936 599