Copyright © 2007  BDK All rights reserved.

Muzyka

Brzozowski Dom

Kultury

Big band „Brass Standard Jazz Orchestra"


Kontakt:

Tadeusz Podulka  502 941 098,  e-mail: bsjo@op.pl

DANUTA BŁAŻEJCZYK


Jedna z najlepszych polskich wokalistek, wielokrotnie nagradzana na festiwalach w kraju (m.in. na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu) i za granicą. Nagrała kilkadziesiąt płyt, współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej, jazzowej i kabaretowej, m.in. Włodzimierzem Korczem, Markiem Stefankiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Janem Pietrzakiem – Kabaretem ”Pod Egidą” i „Elita”. Swoją karierę rozpoczęła w 1985 r. na Festiwalu Piosenki Polskiej Opolu gdzie otrzymała Nagrodą Specjalną Jury za indywidualność artystyczną za piosenkę "Taki cud i miód" - kompozycję Włodzimierza Korcza i Wojciecha Młynarskiego.

Danuta Błażejczyk ma także doświadczenia teatralne. Brała udział w musicalach „Złe Zachowanie”, „Nunsense”, „Fame” I „Moniuszkowo”, grała także w serialu telewizyjnym „Lokatorzy”.

Od 2006 r. jest Prezesem Fundacji „Apetyt na Kulturę” mającej status pożytku publicznego, działającej na rzecz promocji młodych uzdolnionych twórców i zajmującej się produkcją i realizacją ambitnych przedsięwzięć z różnych dziedzin sztuki.

ADAM RYMARZ


Ur. w Krośnie wokalista, dyrygent i trener emisji głosu, obdarzony słuchem absolutnym. Jest absolwentem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (klasa śpiewu dr Ewy Mentel). Studiował również chóralistykę i edukację muzyczną w Akademii Muzycznej w Krakowie. Warsztat wokalny rozwijał podczas kursów mistrzowskich u Susan Moninger (USA), Claesa Wegenera (Dania), Deana Kaelina (USA), Boba Stoloffa (USA), Grażyny Łobaszewskiej, Lory Szafran, Janusza Szroma,Judy Bady (USA) oraz śpiewaków gospel: Karen Gibson (Wielka Brytania) i Geralda T. Smitha (USA).

Zadebiutował profesjonalnie w 2001 r. na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Występował z czołówką gwiazd i osobowości polskiej estrady. Przez wiele lat był związany ze sceną m.in. Kraków Gospel Choir, Saruel, Voce Angeli, Trzecia Godzina Dnia, Deus Meus), Obecnie koncertuje z orkiestrami i big-bandami, prowadzi liczne warsztaty wokalne, nagrywa i aranżuje partie wokalne.

BRASS STANDARD JAZZ ORCHESTRA


„... W prawdziwe zdumienie wprawił mnie miejscowy Big Band o nazwie Brass Standard Jazz Orchestra. To jest niewątpliwie ewenement na skalę ogólnopolską. Brzozów ma prawo czuć się dumny” - tak wyraziła się Krystyna Prońko udzielając wywiadu dla prasy podczas XIII Warsztatów Jazzowych w Brzozowie.

Zespół powstał w 1990 r. Założycielem big bandu jest saksofonista, klarnecista Tadeusz Podulka. W skład zespołu wchodzi 18 osób. Orkiestra preferuje standardową muzykę jazzową. Jest jednym z nielicznych działającym w Polsce południowej zespołem, który uprawia elitarną i na wysokim poziomie muzykę swingującą (klasykę światowego jazzu - kompozycje: G. Millera, W. Hermana, D. Ellingtona, C. Basiego).

Każdy koncert Big Bandu to wspaniały program muzyczny "rozgrzewający" publiczność, sprawdzający się znakomicie przy każdej okazji.

W 2009 r. big band nawiązał współpracę z uznaną wokalistką Danutą Błażejczyk. Wspólne koncertowanie zaowocowało nagraniem płyty.